poniedziałek, 4 stycznia 2016

NERKI W PSYCHOSOMATYCE - Choroby nerek - dlaczego nerki bolą?


Głębsze przyczyny bólów nerek i w okolicach nerek, czyli co może chcieć przekazać Ci symptom chorobowy:Obszar nerek odpowiada za naszą emocjonalność. Zaburzenia w tej sferze pojawiają się najczęściej w momencie w którym emocje przejawiane są przez nas w sposób "wybuchowy" i nie mają typowego opanowania oraz wtedy kiedy są nadmiernie tłumione i zostają w ciele.

Jednym z obszarów przyczynowych jest przejawianie nieharmonijnych energii takich jak: uległość, podporządkowywanie się, niepewność siebie, złość na siebie i innych ludzi, zachwiane poczucie własnej wartości, lęki i strach przed życiem. Również bardzo szkodliwe dla nerek jest ocenianie, najczęściej objawiające się jako: krytycyzm i  negatywne ocenianie siebie. (mentalne lub fizyczne karcenie samego siebie za własne zachowania lub niepowodzenia.) W wielu kulturach duchowych nerki odpowiadały za obszar nie przepracowanych lęków. Tak samo jak sfera przepływu energii działa prawidłowo w ciele kiedy jesteśmy zrównoważeni emocjonalnie, na co wpływ ma np. odważne kreowanie własnego życia.

Wpływ na nieprawidłowe funkcjonowanie nerek ma nasz styl odżywiania. Jeżeli masz w swojej podświadomości szkodliwe tendencje które kierują Cię w stronę niezdrowych i "smacznych" produktów zamiast naturalnych, to stopniowo będziesz wyniszczał swoje nerki, gdyż te muszą to wszystko przez siebie przefiltrować a następnie wydalić z organizmu. Jedzenie emocjonalne jest jedną z najczęstszych przyczyn pojawiania się problemów z nerkami. Chcesz mieć zdrowe nerki to jedz zdrowo, staraj się unikać produktów przetworzonych czyli jak sama nazwa wskazuje niepochodzących z natury.  Dodatkowo w przypadku dolegliwości nerek wskazane jest picie czystej wody, naparów ziołowych oraz przeprowadzenie kilkudniowego postu. W aspekcie sportowym dobrze jest biegać. Nawet 20 minutowy bieg (najlepiej po lesie) udrażnia system nerwowy i energetyczny w ciele a co za tym idzie zmienia się przepływ energii na korzystny. (W tym stanie ciało szybciej się oczyszcza)

Idąc dalej, kolejne szkodliwe podświadome tendencje, które mogą wyniszczać nerki to nasze wewnętrzne blokady na tworzenie nowych rzeczy i wprowadzanie ich w rzeczywistość. Niemoc tworzenia, brak kreatywności i ciągłe odtwarzanie zamiast stwarzania źle wpływa na nas całościowo a szczególnie odpowiada za to obszar trzeciego ośrodka energetycznego w ciele czyli miejsce gdzie znajdują się nerki.

Nerki mogą również boleć kiedy człowiek nie żyje własnym życiem tylko w sposób mało konstruktywny poświęca się i swoje życie innym ludziom.

Również kiedy masz postawę konformizmu, stałego życia relacjami z ludźmi (np. ciągłe telefony do przyjaciół) i zamiast tworzyć to odtwarzasz różne treści (np. oglądanie filmów) nie używasz własnej kreatywności a przez to cierpisz emocjonalnie. Właśnie to skutkuje tym że katujesz sam siebie, energetycznie schodzi to na nerki.

Dobrze jest również przestać doradzać innym ludziom a zająć się porządkowaniem własnego życia, tak aby przede wszystkim zmieniać świat poprzez własny przykład. (Inspiracja)

Na poziomie fizycznym dobrze jest odstawić całkowicie słodycze, sól, pieczone mąki, a najlepiej wszelkie produkty wysoko przetworzone i zawierające w składzie cukier, gdyż to on w głównej mierze zakwasza organizm.

Ważne jest także to, gdzie na codzień przebywamy: codzienne przebywanie w toksycznych miejscach np. miejsce zamieszkanie lub miejsce pracy. (praca której nie lubimy i która zżera nas od środka to czynniki wysoce destrukcyjne dla zdrowia) czyli niekorzystne dla naszego rozwoju otoczenie a to mogą być: niektóre osoby, środowisko pracy lub miejsca zamieszkania.Co jeszcze możesz zrobić, a czego lepiej zaprzestać?
Napewno dobrze jest przestać marnować swoje talenty. Zacząć wreszcie żyć w pełni swoich możliwości. Dobrze jest pozbyć się egotycznych pragnień biorących się z lęków, pragnień takich jak:
- Udowadnianie czegoś innym ludziom.
- Pragnienie posiadania opiekuna czy fikcyjne potrzeby opieki.
- Porównywania się z innymi

Dobrze jest również uświadomić sobie wewnętrznie, że każdy człowiek ma prawo żyć wg. własnych priorytetów. Ma prawo w pełni i swobodnie wyrażać oraz realizować siebie w sposób nieskrępowany.Aby wyzdrowieć potrzebne są zmiany w energetyce, zmiany codziennych nawyków i pozbycie się starego programowania z podświadomości. Jeżeli chcecie wzmocnić nerki zainwestujcie czas w samowystarczalność i odpowiedzialność za swój los. Zdecydowane ukierunkowanie i codzienna dyscyplina w działaniu pomoże szybko wyjść z choroby. Kiedy ktoś przeżywa stres lub żywi do ludzi głęboką urazę, czakra splotu słonecznego napełnia się brudną energią.

Czakra ta jest również ośrodkiem odwagi, ’wytrwałości, uporu, pragnienia zwycięstwa. Jest ośrodkiem poczucia własnego ja, co znajduje wyraz w wypowiedziach: „Ja chcę tego”, „Ja pragnę tamtego”, „Ja potrzebuję...”. Aby mogła prawidłowo funkcjonować, musi być dobrze pobudzona.

Jest ośrodkiem asertywności. Jeśli chodzi o duże zbiorowiska ludzi, jest ośrodkiem władzy i siły. W niej znajduje się też źródło niższych popędów.

Kiedy ktoś przeżywa stres lub żywi do ludzi głęboką urazę, ośrodek energetyczny splotu słonecznego napełnia się ciemną i brudną energią. Czakra ta jest również ośrodkiem odwagi, wytrwałości, uporu, głębokiego wewnętrznego pragnienia zwycięstwa. Jest ośrodkiem poczucia własnego ja. Aby mogła prawidłowo funkcjonować, musi być dobrze "rozgrzana" i pobudzona. Ośrodek energetyczny w okolicach brzucha i nerek jest źródłem asertywności.Pytania coachingowe które warto sobie zadać w momencie gdy bolą nerki:
- Jak często obwiniam siebie?
- Jak podchodzę do tematu krytyki samego siebie?
- Jak często oceniam coś negatywnie w swoim życiu?
- Czy zdarza mi się myśleć źle na temat siebie lub innych ludzi?
- W jakim procencie jestem zmotywowany by osiągać zamierzone cele?
- Jak podchodzę do tematu własnych lęków?
- Jak często przekraczam własne lęki?
- Co musi się wydarzyć w moim życiu żeby wziąć pełną odpowiedzialność za swój los?
Choroby nerek dodatkowo symbolizują również problemy w obszarze partnerstwa,
Jeśli coś dzieje się z naszymi nerkami, powinniśmy zadać sobie następujące pytania:
1. Jakie mam problemy w dziedzinie partnerstwa?
2. Czy mam skłonności do tego, by tkwić w projekcji, uważając błędy mojego partnera wyłącznie
za jego problem?
3. Czy aby nie zapominam o tym, by we wszystkich zachowaniach partnera odkrywać siebie?
4. Czy trwam przy starych problemach, utrudniając w ten sposób tok swego rozwoju?
5. Do jakich skoków chce mnie w istocie zmusić kamień w nerce?


Kluczowe sentencje do afirmacji:


 • Dostrzegam i akceptuję moją wewnętrzną siłę.
 • Szanuję siebie we wszystkim, co robię.
 • Codziennie wyrażam miłość poprzez działanie.
 • Z codzienną dyscypliną realizuję swoje cele.
 • Pozwalam sobie na doznawanie radości – czuję się z tym bezpiecznie i w porządku.


Nerki symbolizują również przesadną reakcję na rozczarowanie i nie­powodzenie.
Dolegliwości nerek najczęściej oznaczają: Krytycyzm, rozczarowanie, poczucie przegra­nej. Wstyd. Dziecinny sposób reagowania.Dodatkowe źródła wiedzy nt. nerek z Louis Hay:
(z prawej strony widnieje nowy poprawny wzorzec myślenia do wprowadzenia w życie)


Nerki — zapalenie por. Brighta ch. Przesadna reakcja na rozczarowanie i nie­powodzenie. Tylko właściwe działanie ma miejsce w moim życiu. Uwalniam stare i witam nowe. Wszyst­ko jest w porządku.
dolegliwości Krytycyzm, rozczarowanie, poczucie przegra­nej. Wstyd. Dziecinny sposób reagowania. Żyję zgodnie z boskim prawem. Z każdego przeżycia wynika jedynie dobro. Bezpiecznie jest dorastać.
Nerwoból (neuralgia) Karanie za winę. Udręka z powodu niekomunikatywności. Wybaczam sobie. Kocham i akceptuję siebie. Porozumiewam się pełen miłości.  
Czakra splotu jest odpowiedzialna za naszą emocjonalność. - See more at: http://instytutarete.pl/poczytaj/duch/czakry/436-czakra-trzecia-czakra-splotu-slonecznego.html#sthash.NxMYoDUW.dpuf
Czakra splotu jest odpowiedzialna za naszą emocjonalność. - See more at: http://instytutarete.pl/poczytaj/duch/czakry/436-czakra-trzecia-czakra-splotu-slonecznego.html#sthash.NxMYoDUW.dpuf
Czakra splotu jest odpowiedzialna za naszą emocjonalność. - See more at: http://instytutarete.pl/poczytaj/duch/czakry/436-czakra-trzecia-czakra-splotu-slonecznego.html#sthash.NxMYoDUW.dpuf
Czakra splotu jest odpowiedzialna za naszą emocjonalność. - See more at: http://instytutarete.pl/poczytaj/duch/czakry/436-czakra-trzecia-czakra-splotu-slonecznego.html#sthash.NxMYoDUW.dpuf

4 komentarze:

 1. Dziękuję Piotrze. Bardzo ciekawe i pomocne. Przekażę to mojemu synowi. Pozdrawiam i owocnej dalszej pracy życzę.
  Monika

  OdpowiedzUsuń
 2. Dzięki, tego właśnie potrzebowałam. Słaba energia nerek to także problemy z wątrobą i z sercem.

  OdpowiedzUsuń